June

      
Sat 6.23
Sun 6.24
Jim Kweskin & Happy Traum

COLONY PRESENTS:

Jim Kweskin & Happy Traum

Ryan Martin

8:00 pm

Mon 6.25
Tue 6.26
Jeff Rosenstock

COLONY PRESENTS:

Jeff Rosenstock

Hiding Behind Sound

8:00 pm

Wed 6.27
Thu 6.28
Dead Rock West + Chris Maxwell

COLONY PPRESENTS:

Dead Rock West + Chris Maxwell

8:00 pm

Fri 6.29
Junior Toots

COLONY AND UPSTATE REGGAE PRESENT:

Junior Toots

8:00 pm

Sat 6.30
Mitski *SOLD OUT*

COLONY PRESENTS:

Mitski *SOLD OUT*

Caroline Rose

8:00 pm

July

Sun 7.1
Mon 7.2
Tue 7.3
Wed 7.4
Thu 7.5
Drive-By Truckers

COLONY PRESENTS:

Drive-By Truckers

8:00 pm

Fri 7.6
Screaming Females

COLONY PRESENTS:

Screaming Females

Spowder

Kyle And The Pity Party

8:00 pm

All Ages

Sat 7.7
The John Hall Band Reunion

COLONY PRESENTS:

The John Hall Band Reunion

8:00 pm

Sun 7.8
Mon 7.9
Tue 7.10
Wed 7.11
Colin Gilmore + Adam Traum

COLONY PRESENTS:

Colin Gilmore + Adam Traum

8:00 pm

Thu 7.12
The Deadbeats

COLONY & HUDSON VALLEY GRATEFUL DEAD FAMILY PRESENTS:

The Deadbeats

8:00 pm

Fri 7.13
Pearl Charles

COLONY PRESENTS:

Pearl Charles

Fascinator

Matthew O'Neill

8:00 pm

Sat 7.14
Lindsey Webster

COLONY PRESENTS:

Lindsey Webster

8:00 pm

Sun 7.15
Bruce T. Carroll Band

COLONY PRESENTS:

Bruce T. Carroll Band

Dan Zlotnick

8:00 pm

Mon 7.16
Tue 7.17
Wed 7.18
Thu 7.19
Native Harrow

COLONY PRESENTS:

Native Harrow

Eamon Fogarty

Will Stratton

8:00 pm

Fri 7.20
PEARL

COLONY PRESENTS:

PEARL

8:00 pm

Sat 7.21
The Meditations

COLONY AND UPSTATE REGGAE PRESENT:

The Meditations

8:00 pm

Sun 7.22
Mon 7.23
Tue 7.24
Wed 7.25
Thu 7.26
Fri 7.27
Sat 7.28
Sun 7.29
Mon 7.30
Tue 7.31
Jerry Joseph

COLONY PRESENTS:

Jerry Joseph

8:00 pm

    

August

   
Wed 8.1
Thu 8.2
Sarah Perrotta, Globelamp

COLONY PRESENTS:

Sarah Perrotta

Globelamp

8:00 pm

Fri 8.3
Joe Purdy

COLONY PRESENTS:

Joe Purdy

8:00 pm

Sat 8.4
Sun 8.5
Mon 8.6
Tue 8.7
Wed 8.8
Thu 8.9
Rasputina

COLONY PRESENTS:

Rasputina

Mamalama (solo)

8:00 pm

Fri 8.10
The Blasters

COLONY PRESENTS:

The Blasters

Lara Hope And The Ark-Tones

8:00 pm

Sat 8.11
Gilbert Gottfried

COLONY PRESENTS:

Gilbert Gottfried

8:00 pm

Sun 8.12
Saul Zonana, Matt Turk (of Deadgrass)

COLONY PRESENTS:

Saul Zonana

Matt Turk (of Deadgrass)

8:00 pm

Mon 8.13
Whiskey Shivers

COLONY PRESENTS:

Whiskey Shivers

8:00 pm

Tue 8.14
Wed 8.15
Thu 8.16
Fri 8.17
Sat 8.18
Sun 8.19
Mon 8.20
Tue 8.21
Wed 8.22
Thu 8.23
Fri 8.24
Professor Louie And The Crowmatix

COLONY PRESENTS:

Professor Louie And The Crowmatix

8:00 pm

Sat 8.25
Sun 8.26
Fishbone

COLONY PRESENTS:

Fishbone

8:00 pm

Mon 8.27
Tue 8.28
Wed 8.29
Thu 8.30
Fri 8.31
 

September

      
Sat 9.1
Sun 9.2
Mon 9.3
Tue 9.4
Wed 9.5
Thu 9.6
Fri 9.7
Sat 9.8
Sun 9.9
Mon 9.10
Tue 9.11
Wed 9.12
Thu 9.13
Fri 9.14
Sat 9.15
Clap Your Hands Say Yeah

COLONY PRESENTS:

Clap Your Hands Say Yeah

8:00 pm

Sun 9.16
Ted Leo

COLONY PRESENTS:

Ted Leo

8:00 pm

Mon 9.17
Tue 9.18
Wed 9.19
Thu 9.20
Fri 9.21
Michael Hurley

COLONY PRESENTS:

Michael Hurley

Darren Hanlon

8:00 pm